بایسته های تربیت فرزند
جلسه
اهداف درس
  • -

درباره درس

دوره آموزشی تربیت فرزند

از مهم­ترین دغدغه­ های هر پدر و مادری، یادگیری اصول تربیت فرزند است. نقش والدین در زمینه پرورش کودکان قابل تشبیه به کار باغبانی و پرورش درختان است.

برای موفقیت در آن باید صبر و حوصله زیادی به ­خرج داد تا در بلند مدت نتیجه دلخواه را به ­دست آوریم. پدر و مادر هر­یک در حد توان خود باید در این پرورش نقش ایفا کنند و از چاله­ هایی که در مسیر راهشان قرار گرفته نیز آگاه باشند.

طبیعتا همه والدین علاقه دارند تا تربیت فرزند خود را بر طبق اصول و ارزش­ های خود انجام داده و فردی ارزشمند برای جامعه و خانواده خود پرورش دهند.

اما در این مسیر تکنیک­ هایی وجود دارد که می­تواند به شما در انجام این کار بزرگ یاری رساند. یادگیری این اصول به معنای نادیده گرفتن ارزش­های فردی شما نیست و صرفا ابزار بهتری برای انجام کار در اختیار شما قرار خواهد داد.

دوره آموزشی تربیت فرزند به شما کمک می­کند تا با مهارت­های مورد نیاز برای تربیت صحیح کودک خود آشنا شده و از مهم­ترین اصول کار برای موفقیت در این وظیفه بسیار مهم، مطلع شوید.

مهارت تربیت فرزند

تربیت فرزند نیز مانند هر کار دیگری، یک مهارت شمرده می­شود که با تمرین و تکرار و کمی توجه، می­توانید در انجام آن بهتر و بهتر شوید.

البته روش و نوع تربیت برای همه کودکان به­ طور یکسان نیست، به این دلیل ساده که کودکان نیز دارای ذهن و شخصیت متفاوت از یکدیگر هستند و با هم فرق می­کنند.

مهارت تربیت فرزند را والدینی دارند که از بیشتر اصول مورد نیاز در این مسیر آگاه بوده و اطلاعات جامعی در مورد پرورش کودکان به­دست آورده باشند.

در قدم بعدی باید روش­های مختلفی را که آموخته­ اید به کار بگیرید تا در عمل ببینید که کدام روش برای شما و فرزندتان موثر واقع شده و اصطلاحا کار می­کند.

دوره جامع آموزشی تربیت فرزند در این مسیر در کنار شما است و تمامی اصول و روش صحیح تربیت فرزند را به زبانی ساده به شما آموزش خواهد داد.

تربیت فرزند در خانواده

تربیت فرزند به همکاری و صرف انرژی هم پدر و هم مادر به صورت همزمان نیاز دارد. هر دو والدین باید روش تربیتی مکمل اما متفاوتی از همدیگر داشته باشند و به هم اعتماد کنند. البته این روش­های متفاوت نباید در تضاد با هم بوده و موجب سردرگمی کودک شود.

یکی از نکات بسیار مهم در این مسیر، حفظ احترام متقابل بین والدین است. نحوه صحبت و رفتار والدین با هم از هر نوع روش تربیتی موثر­تر بوده و در آینده­ای نه­ چندان دور مستقیما در رفتار کودک نمود پیدا می­کند.

محیط خانواده و فضای حاکم بر خانه بدون شک از مهم­ترین مراحل رشد و یادگیری کودک محسوب می­شود.

در حالی­که نمی­­توانیم منکر تفاوت­های شخصیتی و ژنتیکی کودک شویم، خانواده به عنوان اولین تجربه جمعی کودک نقشی اساسی در یادگیری و شکل­ گیری عادت­ های اجتماعی او در آینده ایفا خواهد کرد.

تنبیه بدنی، داد و فریاد کردن بر سر کودک، مقایسه با دیگران و ایجاد محیطی نا­امن و پر از استرس در منزل از جمله اشتباهات رایج والدین در تربیت فرزند به شمار می­رود که به هر نحو ممکن باید از آن دوری کنید.

در مقابل آن نیز برآورده کردن همه خواسته­ های فرزند مخرب بوده و در آینده­ای نزدیک مسیر را برای شما بسیار دشوار خواهد ساخت.

با مکانیزم شیوه تقلید در کودکان چقدر آشنایی دارید؟ بیشتر ما تا حدودی با این پدیده آشنا هستیم. اما قبول نداریم که بیشتر رفتار کودکان آینه ای از رفتار والدین است.

وقتی اصول تربیتی را می­ آموزید فرصتی برای اصلاح رفتارهای مخرب نیز به ­وجود می­ آید. سعی کنید الگوی مناسبی برای کودک خود باشید. هر انتظاری که از آینده مورد نظر کودک خود دارید، رفتاری است که امروز خود شما در حد توان باید به آن پایبند باشید.

مهم­ترین اصول تربیت فرزند

یادتان باشد که در زندگی امروزی که هر لحظه همه چیز در حال تغییر است، روش­ های تربیتی ممکن است تغییر کنند اما اصول همیشه ثابت است.

مهم­ترین اصول تربیت فرزند را برای خود مشخص کنید و همیشه آن­ها را مد­نظر قرار دهید. اگر احترام برای شما جزء ارزش­های اصولی به ­شمار می­رود، هرگز به کودک خود بی ­احترامی نکنید. اگر راستی و صداقت جزء اصول مهم شما است، خود نیز آن را در رابطه با کودک رعایت کنید.

دوره آموزشی تربیت فرزند اصول اولیه را برای شما مشخص کرده و اولویت­ ها را روشن می­سازد. هم­چنین مجموعه کاملی از روش­های تربیتی کاملا علمی و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در استفاده از روش­ها و استراتژی­ های مورد نیاز، کمی از خود انعطاف نشان دهید و اگر روشی نتیجه دلخواه را به شما نداد آن را تغییر داده و دیگری را امتحان کنید.

روش­ها دقیقا مثل ابزار هستند. برای پیچ کردن یک وسیله به پیچ­ گوشتی نیاز است ولی اگر بخواهید با استفاده از چکش پیچ را در جای خود محکم کنید، قطعا به مشکل بر خواهید خورد.

روش صحیح تربیت فرزند

تربیت فرزند با­توجه­ به ساختار ذهنی، فرهنگی و اجتماعی والدین می­تواند شامل روش­های گوناگونی باشد. گاهی والدین ترجیح می­دهند آن­چه که از نظر خودشان درست است را اعمال کنند و لازم به توضیح نیست که در خیلی از موارد ممکن است دچار اشتباه شوند.

با این توضیحات، روش صحیح تربیت فرزند موضوعی پیش ­پا افتاده نیست و والدین در هر سطحی نیازمند آموزش و بررسی­های لازم قبل از اعمال روش­های فردی خود هستند.

با خرید این دوره آموزشی، به آخرین مطالعات روانشناسی با نتایج اثبات شده دسترسی خواهید داشت.

در نهایت این مسیر سخت را با کمک گرفتن از مجرب­ ترین کارشناسان حوزه کودک، طی خواهید کرد و با تجهیز خود به انواع ابزار کاربردی مورد نیاز و با خاطری آسوده، آینده مورد انتظار را برای کودک خود پایه ­ریزی می­کنید.


سرفصل‌ها
لطفا وارد شوید و در درس ثبت نام کنید
دوره آموزشی بایسته های تربیت فرزند - تکنیک های تربیتی فرزند

تربیت فرزندان یک علم و هنر است و نیازمند آموزش و یادگیری است ؛ در این درس، با توجه به اصول روانشناختی و و از منظر علمی-کاربردی به بررسی موضوع و مبانی کلی تربیت فرزند از دوران تولد تا نوجوانی و استقلال آن پرداخته شده است و برای بحران های این دوره، راه حل ع

فرم ارسال نظر


اسیه مهدی پور
1399/08/04

عالی بود

صدیقه آریان مهر
1399/08/04

با عرض سلام و خسته نباشید این درس بسیار عالی بود

ماریا مکوندی
1399/08/12

بسیار مفید و آموزنده بود

زهرا ابراهیمی
1399/08/13

دوره جامع و کاملی بود.

رقیه سلطانی فر
1399/08/28

عالی بسیار مفید .دست گل تون درد نکنه

پشتیبان سامانه:
1400/12/10

از حسن توجه شما سپاسگزاریم

سیدمجتبی سیدآموزنده
1399/09/17

ومن الله توفیق

رضا حضوری توانگر
1399/09/17

یا حق

زهرا عباس آبادی
1399/09/24

بسیار عالی