جشنواره ملی عروج ثانیه ها

مراکز همکار

درباره جشنواره

عروج ثانیه ها

ماه مبارك رمضان ماه ضيافت خداست و روح انسان كلمه اي از كلمات الهي است. جايگاه و اهميت ماه رمضان در زندگي انسان و به ویژه در نسل جوان به حدي مهم و تاثيرگذار است كه باید آن را درک کرد و از آن در راستای رسیدن به کمال استفاده نمود و در این ماه به گونه‏ای خودسازی کرد که با اتمام ماه مبارک، تأثیر و فواید آن در روح و جان افراد باقی باشد و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد. خودسازی برای هر انسانی ضروری است و تا انسان از درون خود را نسازد، هیچ عملی از اعمال انسان بازتاب بیرونی و خارجی نخواهد داشت. بنابراین برای دستیابی به این امر باید راهکارهای لازم در رابطه با خودسازی را همراه با ایجاد انگیزه در مخاطبان فراهم کنیم .

اهميت ماه رمضان در زندگي انسان و به ویژه در نسل جوان به حدي مهم و تاثيرگذار است كه باید آن را درک کرد و از آن در راستای رسیدن به کمال استفاده نمود و در این ماه به گونه‏ای خودسازی کرد که با اتمام ماه مبارک، تأثیر و فواید آن در روح و جان افراد باقی باشد و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد. خودسازی برای هر انسانی ضروری است و تا انسان از درون خود را نسازد، هیچ عملی از اعمال انسان بازتاب بیرونی و خارجی نخواهد داشت. بنابراین برای دستیابی به این امر باید راهکارهای لازم در رابطه با خودسازی را همراه با ایجاد انگیزه در مخاطبان فراهم کنیم . جشنواره فرهنگی - آموزشی عروج ثانیه ها با این رویکرد؛ عرصه‌اي را براي یادگیری و ارتقای معرفتی فراهم نموده است تا نخبگان و دانشگاهیان سراسر کشور در كنار يكديگر جمع شده و فرصت استفاده از یادگیری و خودسازی در حوزه های مذهبی، دینی، فرهنگی، مهارتی و رشد فردی داشته باشند.

• محورهای جشنواره:
بخش اول : آموزش های مجازی
در ماه مبارک رمضان اکثر افراد تلاش می کنند بیش از سایر اوقات به خود سازی و تزکیه نفس بپردازند؛ شایسته است که این جمع فرهیخته و دانشگاهی هم برای افزایش ظرفیت روحی خود، برنامه مشترکی داشته باشند. شرکت در دوره های آموزش مجازی، از اولویت‌های این جشنواره می باشد. دروس آموزش مجازی با رویکرد قرآنی، افزایش بصیرت و آگاهی، سبک زندگی دینی، رشد فردی و تزکیه نفس در سه محور کاربردی، مهارتی و معرفتی برای این بخش در نظر گرفته شده است.
بخش دوم : مسابقات کتابخوانی
کتاب‌خوانی به تقویت سلامت ذهن و روح و شکل‌گیری شخصیت انسان کمک می‌کند. مطالعه کتاب های مناسب، باور و تفکرات عمیق را در انسان ایجاد نموده و می تواند الهام بخش مسیر زندگی باشد. باتوجه به اینکه رویکرد اصلی جشنواره ملی عروج ثانیه ها، خودسازی و رشد و بالندگی معنوی است در این بخش، سه بسته کتاب پیشنهاد شده است:
1- معرفتی (طوبی)
2- اخلاقی (راحیل)
3- داستانی (حُسنی)
محور کتابخوانی شامل 20 جلد کتاب مرتبط است که هدف آن ارائه اطلاعات آموزشی مفید در قالب رمان مذهبی، زندگی نامه، تفسیر قرآن و نهج البلاغه می باشد. کلیه علاقمندان به‌ویژه دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه‌های سراسر کشور جهت شرکت در جشنواره می‌توانند به سامانه آموزش مجازی دفتر نهاد در دانشگاه خود مراجعه نمایند.

جوایز

تعداد شرکت کنندگان

14258

جوایز

  • +200 دوره

    انواع موضوعات جدید را بررسی کنید
  • مدرسان برتر

    با ما به جامعه اساتید تراز اول بپوندید
  • تمرکز بر روی هدف

    تخصص شخصی خود را افزایش دهید